UWAGA! Dołącz do nowej grupy Koszalin - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zakończone utratą prawa jazdy w Koszalinie


W miniony weekend koszalińscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole drogowe w regionie, szczególnie w miejscowościach nadmorskich. Jedna z interwencji zakończyła się zatrzymaniem 43-letniego mężczyzny, który prowadził pojazd marki Mazda po spożyciu alkoholu. Na szczęście, dzięki czujności funkcjonariuszy, uniknięto potencjalnych tragedii na drodze.

Podczas kontroli na terenie gminy Mielno, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali wspomnianego kierowcę. Badania wykazały, że mężczyzna miał w organizmie blisko pół promila alkoholu, co w świetle obowiązujących przepisów stanowi poważne wykroczenie. Funkcjonariusze zdecydowali się na zatrzymanie jego prawa jazdy, a mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za swoje działania.

Policja przypomina, że nawet niewielka ilość alkoholu może negatywnie wpłynąć na zdolność do oceny sytuacji i podejmowanie decyzji w trakcie prowadzenia pojazdu. W związku z sezonem letnim oraz zwiększonym ruchem drogowym, kontrole będą kontynuowane, a funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na kierowców, którzy mogą lekceważyć przepisy. Apeluje się o odpowiedzialność i zdrowy rozsądek, a wszyscy, którzy pili alkohol, są proszeni o zrezygnowanie z wsiadania za kierownicę.

Źródło: Policja Koszalin


Oceń: Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zakończone utratą prawa jazdy w Koszalinie

Średnia ocena:4.62 Liczba ocen:25


Zobacz Także